Wiadomości
Wyszukiwarka wiadomości

Audi A3 1.4 TFSI ultra

Dodano: 02.06.2014r.
zapisz do PDF    drukuj

Audi A3 1.4 TFSI ultra: sportowy mistrz oszczędności

 

 


  • Dzięki dziesięciu nowym wersjom produkcyjnym samochodów Audi typu ultra, ich portfolio powiększyło się do 22 modeli
  • Audi A3 1.6 TDI ultra, wkrótce także jako limuzyna

Audi poszerza paletę bardzo oszczędnych i niskoemisyjnych modeli ultra z rodziny A3. Wyposażone w silnik 1.4 TFSI o mocy 110 kW (150 KM), łączą w sobie wyjątkowo sportowy charakter i wzorową ekonomikę zużycia paliwa.

Audi A3 1.4 TFSI ultra, dzięki rozwijaniu maksymalnej prędkości 220 km/h
i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w niespełna 8,1 sekundy, jest czystą emanacją sportowego talentu. Swą skromność natomiast, samochód przejawia w zużyciu paliwa i emisji spalin. W trybie jazdy mieszanej potrzebuje zaledwie 4,7 litra benzyny na 100 kilometrów, co przekłada się na emisję 109 g dwutlenku węgla na kilometr.

Silnik TFSI o pojemności 1,4 litra oferowany jest z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów lub z siedmiostopniową przekładnią automatyczną S tronic. Jednostka napędowa wyposażona w system odłączanych na życzenie cylindrów „cylinder‑on‑demand”, montowana jest we wszystkich odmianach karoserii tego modelu – w wersji trzydrzwiowej, pięciodrzwiowej Sportback, w wersji Limousine oraz w eleganckiej wersji Cabriolet.

Na rynku dostępne jest także Audi A3 ultra z silnikiem 1.6 TDI. W wersji trzydrzwiowej i w modelu Sportback, jednostkę tę montuje już od roku 2013.
W przyszłości, w taki właśnie silnik wysokoprężny o mocy 81 kW (110 KM), wyposażane będzie Audi A3 Limousine. Bardzo ekonomiczny motor zadowala się średnio 3,3 litrami oleju napędowego na 100 kilometrów i emituje zaledwie 88 g CO2 na kilometr.

Modele ultra są przykładem szeroko zakrojonych działań i dążeń czterech pierścieni do konsekwentnego wdrażania równowagi środowiskowej w swoich produktach i w całym procesie produkcyjnym, przy jednoczesnym zapewnieniu jak największej radość z jazdy, tak typowej dla pojazdów tej marki.

W rodzinach modelowych A4, A5, A6 i A7, Audi ma już łącznie dwanaście modeli ultra z silnikami TDI i TFSI. We wszystkich zastosowano inteligentne rozwiązania techniczne obniżające zużycie paliwa i emisje spalin, co przynosi korzyści kieszeni klientów i środowisku naturalnemu. W tej chwili Audi oferuje razem aż 22 modele ultra.

Obok pojazdów hybrydowych e‑tron typu plug‑in i napędzanych gazem modeli g‑tron, samochody ultra stanowią trzecią koncepcję pojazdów seryjnych realizujących w praktyce zasadę zrównoważonej mobilności spod znaku Audi.

 

źródło: Audi

« powrót do listy