Wiadomości
Wyszukiwarka wiadomości

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland

Dodano: 02.06.2014r.
zapisz do PDF    drukuj

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy na Torze Kielce. 

  • Dominacja dziennikarzy magazynu Top Gear w wyścigach samochodowych na torze.

 

  • Pan redaktor Radosław Turek – Top Gear – nieoficjalnym Mistrzem Polski Dziennikarzy 2014.

 

  • Pani Katarzyna Frendl – Motocaina.PL – nieoficjalną Mistrzynią Polski Dziennikarek 2014.

 

  • Reprezentacja magazynu Top Gear w składzie: pan Szymon Sołtysik, pan Radosław Turek, pan Piotr Ceran – nieoficjalnie Mistrzami Polski Dziennikarzy 2014 w klasyfikacji Drużynowej.

 

 

61 dziennikarzy prasy, radia, telewizji i internetu z Polski i Litwy spotkało się w miniony weekend (16-17 maja) na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by rywalizować po raz dwudziesty pierwszy w Grand Prix Fiat Auto Poland o tytuły nieoficjalnych Mistrzów Polski, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. W tym roku dziennikarze ścigali się na samochodach Alfa Romeo Giulietta z silnikami: diesla 2,0 Multijet II i benzynowymi 1,4 TB Multiair - o mocy 170 KM. Zawodnicy mieli w ciągu dwóch dni do przejechania 8 odcinków specjalnych po torze - wytyczonych przez prezesa Automobilklubu Kieleckiego. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych (padającego deszczu), dziennikarze udowodnili, że ich domeną jest nie tylko pióro, kamera, mikrofon czy też komputer, ale również doskonale radzą sobie w sportowej rywalizacji na torze wyścigowym, pokonując szybko, ale i bezpiecznie (nie „łapiąc” punktów karnych) wytyczone na torze próby sportowe.

Najlepszym, najszybszym dziennikarzem w tej rywalizacji, który najlepiej poradził sobie z pogodą, umiejętnie wykorzystując możliwości Alfy Giulietty okazał się pan Radosław Turek z magazynu Top Gear, który wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Grand Prix, pana Adama Mikułę z tygodnika Auto Świat. „Na pudle„ zmieścił się pan Szymon Sołtysik (redaktor naczelny Top Gear), zajmując trzecie miejsce. Najlepszą dziennikarką, podobnie jak w roku ubiegłym, okazała się pani Katarzyna Frendl z portalu internetowego Motocaina.PL, pokonując panią Annę Lubertowicz–Sztorc z redakcji UNIQUE oraz Annę Juśkiewicz z Polskiego Radia Katowice. W klasyfikacji drużynowej zwycięskie Puchary Grand Prix FAP zostały wręczone - świetnie jeżdżącym w tegorocznej rywalizacji na torze – dziennikarzom magazynu Top Gear, którzy wyprzedzili dziennikarzy litewskich z Auto Bild, a „brąz” wywalczyli dziennikarze moto24.pl.

Dziennikarze, w wolnych chwilach miedzy próbami, mogli spróbować swoich sił  w tzw. próbie Stewarta, gdzie preferowana była jazda płynna, umiejętne operowanie pedałem przyspieszenia – tutaj najlepiej poradził sobie pan Piotr Ceran z Top Gear oraz na symulatorze Formuły 1, na którym najszybciej pokonał okrążenia na wirtualnym torze  pan Antoni Niemczynowicz  z portalu SportStandard.PL

Grand Prix Fiat Auto Poland to także okazja do zaprezentowania dziennikarzom nowości, które aktualnie wzbogacają ofertę grupy Fiat-Chrysler na polskim rynku samochodowym. W tym roku była to okazja do zaprezentowania - podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyło 85 dziennikarzy – nowego Jeepa Cherokee i odświeżonej gamy modeli „Pięćsetki”:  Fiat 500 Cult MY 2014 w tym nową wersję Fiat 500 Cult.

 

źródło:  Fiat

« powrót do listy